• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1993-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

ستاری:‌ بزودی بسیاری از شرکت های دانش بنیان وارد بورس می شوند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به موفقیت ها و رونق شرکت های دانش بنیان، گفت: بزودی بسیاری از شرکت های دانش بنیان وارد بورس می شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سورنا ستاری شامگاه دوشنبه در نشست با مدیران، روئسا، فعالان دانش بنیان، فناوران و نخبگان استان گلستان با اشاره به فعالیت 3700 شرکت دانش بنیان در کشور، اظهار کرد: سال گذشته شرکت های دانش بنیان بیش از 400 میلیون دلار صادرات داشتند.

وی با اشاره به ثبت 130 هزار میلیارد تومان تراکنش مالی در بانک مرکزی در سال گذشته تصریح کرد: بانک ها امروز به این نتیجه رسیدند که دیگر نباید بر روی سیستم سنتی سرمایه گذاری کنند و باید به سمت در زمینه های بانکداری الکترونیکی سرمایه گذاری کنند.

ستاری با بیان اینکه استارتاپ های زیادی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: کپی کردن ایده شخص دیگر، محکوم به شکست می شود.

وی بیان کرد: در استان گلستان ظرفیت های زیادی در حوزه گیاهان دارویی،‌گردشگری، کشاورزی و آی تی و غیره وجود دارد که بستر مناسبی برای استارتاپ ها است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نا امید کردن کارآفرین را اشتباه دانست و تاکید کرد: پایین کشیدن کرکره کارآفرین، خیانت به کشور است.

ستاری یادآور شد: پارک علم و فناوری یک محیط فیزیکی نیست؛ هر جای شهر را می توان پارک علم و فناوری دانست. در ایجاد یک کسب و کار، داشتن محیط مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه نباید با کسب و کارهای جدید جنگید، گفت: باید به جوانانمان اعتماد کنیم. امسال استارتاپ های خوبی را در حوزه بهداشت خواهیم داشت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: تا دو سه سال گذشته وقتی درباره شرکت های دانش بنیان صحبت می کردیم، به ما می خندیدند اما امروز این شرکت ها  الان به درآمدهای زیادی دست یافتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: