• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-1095-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تاکید رئیس فدراسیون بسکتبال بر تغییر اساسی آموزش مربیان/ ایجاد 8 پایگاه استعداد یابی در کشور

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران با تاکید بر اینکه در آموزش مربیان بسکتبال در کشور مشکل داریم، گفت: آموزش مربیان را با جدیت بیشتر و با تغییرات اساسی دنبال می کنیم. یک مربی خوب می تواند بازیکن خوب را پرورش دهد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، «رامین طباطبایی» در مجمع انتخاباتی ریاست هیئت بسکتبال استان گلستان، اظهار کرد: در سالهای اخیر بسکتبال ما پیشرفت های خوبی داشته اما این کافی نیست و ما باید فرارتر از آسیا کار کنیم و سطح خود را به اروپا برسانیم.

وی افزود: هر زمان که تیم ما یا یک تیم از آسیا در مسابقات جهانی یا المپیک حاضر شد، نتایج خوبی بدست نیاورد و این امر نشان می دهد که باید روش کارمان را عوض کنیم و بتوانیم خود را به کشورهای اروپایی نزدیک کنیم.

طباطبایی با تاکید بر افزایش مهارت های فردی بازیکنان، خاطرنشان کرد: تنها 10 تا 20 درصد بازیکنان در رده های سنی تیم ملی به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا می کنند که نشان می دهد در انتخاب بازیکنان پایه خوب عمل نکردیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه دنیا امروز به سمت تکنیک های فردی رفته است، تصریح کرد: بسکتبال سه نفره در این بخش کمک زیادی به افزایش تکنیک های فردی بازیکنان می کند.

وی در ادامه گفت: هر استان باید با توجه به امکانات و ظرفیت های خود برای بسکتبال برنامه داشته باشد. 8 پایگاه استعداد یابی در استان های کشور راه اندازی می شود که هر کدام متولی استعدادیابی بسکتبالیست های 4 استان همجوار هستند. در طول هر ماه طرح استعدادیابی و شناسایی نفرات جدید و آموزش آنها  توسط مربیان برجسته در این پایگاه ها صورت می گیرد. این امر نیازمند همکاری بیشتر استان ها با فدراسیون است.

طباطبایی با بیان اینکه استان گلستان همواره در ورزش بسکتبال کشور اثرگذار بوده است،‌ تصریح کرد: به دنبال این هستیم که میزبانی مسابقات بین المللی را به استان ها واگذار کنیم. گلستان اولین استانی بود که در این راه گام برداشت و میزبانی مسابقات نوجوانان غرب آسیا را به خوبی برگزار کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: