• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-292-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تاکید استاندار گلستان بر توجه به برقراری عدالت آموزشی

استاندار گلستان با اشاره به حضور اقوام و مذاهب گوناگون در گلستان، گفت: در این استان باید نگاه آموزش و پرورش برقراری عدالت آموزشی و پرهیز از هر گونه تبعیض باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، سید مناف در آیین آغاز سال تحصیلی در دبستان ابتدایی استثنایی گلسار گرگان، اظهار کرد:  وظیفه آموزش و پرورش فقط تعلیم و علم آموزی نیست و باید آموزش های لازم برای تقویت بنیان فکری و اندیشه ای دانش آموزان در مسیر ورود به اجتماع به آنان ارائه شود.

وی افزود: کشورهای پیشرفته توجه فراوانی به ارائه آموزش های مرتبط با جامعه پذیری و نحوه ورود دانش آموزان به اجتماع داشته و معتقدند سرمایه انسانی مهمترین جایگاه را در مسیر توسعه و پیشرفت جامعه دارد.

هاشمی ادامه داد: صرف هزینه، وقت، انرژی و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، امری مرسوم و پذیرفته شده در جوامع توسعه یافته بوده که لازم است این تلاش ها در ایران فراگیر و همگانی تر شود.

وی گفت: 50 درصد خانواده های ایرانی با جمعیتی بیش از 20 میلیون نفر درگیر مباحث مرتبط با آموزش و یا فراگیری علم و دانش هستند که فعالیت در این بخش با اعتبار اندک 400 هزار میلیارد ریالی دشوار و سخت است.

استاندار گلستان بر لزوم حمایت بیشتر از سرمایه های انسانی آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: باید جایگاه و منزلت معلم و مدرسه در میان دانش آموزان و اولیاء حفظ شود. در مسیر تعالی مدارس و ایجاد فضای نشاط و شادابی بین دانش آموزان باید از توانمندی اولیا و مربیان و تجربیات کشورهای دیگر استفاده شود.

هاشمی یادآور شد: آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان را برای پذیرش مسوولیت های اجتماعی و مهم در آینده آماده کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: