• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-592-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان:

تمامی مطالبات کشاورزان گلستانی پرداخت شد

استاندار گلستان گفت: مطالبات کشاورزان گندم کار، کلزاکار و سیب زمینی کار با رقم 1750 میلیارد تومان به طور کامل تسویه شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با تاکید اینکه صادرات گلستان با 62 درصد رشد به 138 میلیون دلار رسیده است، اظهار کرد: امسال منابع بانکی استان 6.5 درصد رشد داشته است.
 
وی با اشاره به اینکه امسال برای 90 طرح اشتغالزا 449 میلیارد تومان در کارگروه مصوب شده است، افزود: سال 96 منابع بانکی استان 40.5 درصد رشد داشته که میانگین کشوری 9.5 درصد بوده است.

استاندار گلستان، برنامه محوری دستگاه های اجرایی در سال 97 را لازم و ضروری دانست و گفت: برنامه ریزی ها با هدف رشد اقتصادی، رونق تولید و افزایش اشتغال مدنظر دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

هاشمی با بیان اینکه باید خشکه کاری برنج را در استان فرهنگ سازی کنیم، یادآور شد: با طرح جدید کاشت برنج و همچنین پنبه و توتون قسمت زیادی از مشکلات کشاورزان استان برطرف خواهد شد.

وی با تأکید به اینکه وحدت، همدلی و کمک به صنایع داخلی از طرف بانک ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرایی استان بخصوص بانک ها از کارگروه تسهیل حمایت کامل کرده و در پرداخت تسهیلات به بنگاه ها تسهیل کنند.

استاندار گلستان با بیان اینکه بانکها حداکثر سه هفته فرصت دارند تا به پرونده های ارسالی از دبیرخانه کارگروه به صورت کتبی پاسخ دهند، افزود: بانکها بايد نسبت به عملکرد خود در پرداخت تسهيلات به واحدهاي معرفي شده پاسخگو بوده و هر بانک به صورت مجزا و تفکيک شده، گزارشی از تعداد واحدهای توليدی معرفی شده از سوی کارگروه، تعداد تسهيلات پرداخت شده و تعداد پرداخت نشده با ذکر دليل ارائه کنند.

هاشمی با اشاره به اینکه اختیارات بانکهای استان جهت پرداخت تسهیلات رونق به دو برابر افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: پیشنهاد این طرح جهت تصویب به کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید ارسال می شود.

وی، رتبه گلستان را در پرداخت تسهیلات رونق پنجم کشور دانست و تصریح کرد: گلستان جزو 10 استان برتر کشور در تخصیص اعتبارات در سال جاری است و البته باید تلاش کنیم جایگاه استان را بیش از پیش ارتقا بخشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: