• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-792-5
  • خبرنگار : 1046
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

فرمانده انتظامی گلستان:

ظلم محتکرین کمتر از تحریم کنندگان نیست/ خلع های قانونی باعث سوء استفاده سودجویان نشود

فرمانده انتظامی گلستان گفت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور و وضع تحریم ها، گناه و ظلم افراد سودجویی که دست به احتکار می زنند کمتر از تحریم کنندگان نیست.

سردار «علی اکبر جاویدان» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت، جهت حفظ عزت فعالین اقتصادی و تولید کنندگان، ترکیبی از دستگاه ها از جمله نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، دستگاه قضایی و صنعت و معدن به موضوع احتکار وارد می شوند و در خصوص احتکار به اجماع می رسند.

وی بیان کرد: در برخی از موارد در خارج از محدوده شهرها در گاوداری و یا بافت های فرسوده انبارهای نگهداری کالا کشف می شود اما بدلیل خلع های قانونی، افراد با درست کردن مدارکی ثابت می کنند که این محل ها شامل احتکار نمی شود.

جاویدان با اشاره به خلع قانونی موجود در شناسایی برخی از محتکرین، گفت: هر کالایی که در انبار خارج از سامانه جامع انبارها نگهداری شود، قاچاق محسوب می شود.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: در حال حاضر تنها کالای اساسی جزو احتکار محسوب می شود و این هم یکی از خلع ها است. امروز بسیاری از کالاهای اساسی و غیر اساسی با افزایش قیمت روبه رو هستند.

وی با اشاره به برخی از تخلفات در این خصوص،‌ افزود: در مواردی تاریخ تولید و قیمت های محصول را پاک می کنند و آن را با تاریخ و قیمت های جدید در بازار عرضه می کنند.

جاویدان تاکید کرد: از دستگاه قضایی و تعزیرات انتظار داریم با این تخلفات قاطعانه برخورد کنند و اگر خلع هایی هم وجود دارد به صورت کشوری و استانی برطرف کنیم. امیدواریم این خلع ها سبب نشود که افرادی این چنین در حق مردم ظلم کنند و کسانی که پولدارند، پولدارتر شوند و اقشار ضعیف، ضعیف تر شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: