• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-992-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان: ایستگاه آتش نشانی باید در همه شهرهای استان وجود داشته باشد

استاندار گلستان با اشاره به وجود 33 شهر در استان، ‌گفت: 30 ایستگاه آتش نشانی در 22 شهر استان وجود دارد. باید در تمامی شهرها حداقل یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد و این حق مردم این شهرها است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سید مناف هاشمی در مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی اظهار کرد: برخی از شهرها هنوز یک ایستگاه آتش نشانی ندارند و یا در حال احداث آن هستند. همه باید تلاش کنند که شهری را بدون ایستگاه آتش نشانی در استان نداشته باشیم. این کار با اولویت امسال و سال آینده پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت یک ایستگاه آتش نشانی کمتر از یک پروژه عمرانی، راهسازی، تعریض معابر و فضای سبز نیست، از شهرداران خواست به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و امکانات و تجهیزات خود را به استانداردها نزدیک کنند.

هاشمی بیان کرد: ‌استان گلستان از نظر آتش سوزی، سیل و زلزله جزو استانهای در معرض خطر کشور قرار دارد لذا باید نیروهای ورزیده و توانمند در استان داشته باشیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه این شغل بسیار پر زحمت و پر خطر است، تصریح کرد: این حوزه که با جان و مال مردم سر و کار دارد، جزو نیازهای اصلی ماست و باید به معیشت این قشر توجه داشت. نباید تفاوت چندانی بین آتش نشانان و سایر حوزه ها وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در همه حوزه ها پیشگیری بهتر از مقابله است، اظهار کرد:‌ از شهرداران می خواهیم نسبت به بافت فرسوده و ساختمان های قدیمی شهر توجه ویژه ای داشته باشند و نسبت به رفع نقایص ایمنی آنها تلاش کنند تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

هاشمی گفت: با توجه به نبود امکانات کافی برای اطفاء حریق ساختمان های بلند مرتبه در استان، باید نسبت به نصب تجهیزات اطفاء حریق در ساختمان های 5 یا 6 طبقه به بالاتر توجه ویژه داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: