• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1791-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان:

صنعتگران گلستان هیچ تخلف ارزی نداشتند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: در شش ماهه امسال  10 میلیون دلار ارز به استان اختصاص پیدا کرد و هیچ صنعتگر استان خطا نکرده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس «علی محمد چوپانی» در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه تراز ارزی استان گلستان مثبت است، اظهار کرد: نزدیک به 300 میلیون دلار صادرات داریم و تنها در طول سال کمتر از 20 میلیون دلار ارز در اختیار ما قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: قیمت میله گرد 250 درصد افزایش یافته و باعث شده ساخت وساز تحت تاثیر این گرانی قرار گیرد. هیچ کارخانه ای از بابت گرانی میله گرد در استانهایشان بازخواست نشد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان بیان کرد: به خاطر این گرانی فعالیت های عمرانی و ساخت وسازهای ما دچار مشکل شده است.

چوپانی درخصوص مشکلات حمل و نقل نیز گفت: وزارت راه و شهرسازی در حالی که باید میزان مصرف لاستیک مورد نیاز در کشور و چگونگی تامین آن را در پیش بینی می کرد، ترک فعل کرده و امروز شاهدیم که لاستیک کامیون ها به قیمت سه برابری رسید.

وی تاکید کرد: اگر واحد اقتصادی در استان خطا کند ما حاضریم تاوان آن را پرداخت کنیم. از دستگاه نظارتی می خواهیم با وزارت خانه یا دستگاه اجرایی که به وظیفه قانونی اش عمل نکرد، نیز برخورد کنند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان در پایان تاکید کرد: نباید تقدس تولید کنندگانمان را بشکنیم. باید دست تولید کنندگانی که در این شرایط فعالیت می کنند را بوسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: