• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1590-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

پولشویی با حقه کمک های خیرخواهانه

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با شکایت تعدادی از اهالی یکی از روستاهای گرگان، یک عملیات پولشویی شناسایی شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: افرادی با نیت به ظاهر خیرخواهانه و با بهانه این که می خواهند ماهانه مبلغی کمک هزینه به افراد بی بضاعت بپردازند، مدارک شناسایی افراد کم درآمد را می گرفتند و به اسم آنان حساب بانکی باز می کردند.

وی افزود: سپس این افراد پول های حاصل از معاملات غیرقانونی خود مانند خرید و فروش مواد مخدر را به این حساب ها واریز و پس از چندین گردش بانکی، پول را به حساب خودشان منتقل می کردند.

هاشمیان درباره چگونگی فاش شدن این عملیات پولشویی، گفت: این موضوع زمانی برملا شد که یارانه تعدادی از این افراد کم درآمد قطع شد و هنگامی که برای پیگیری مراجعه کردند متوجه شدند به علت گردش پولی بالای حساب بانکی شان، یارانه آن ها قطع شده است.

به گفته وی، اهالی پس از آگاهی از این موضوع به دادسرای مرکز استان مراجعه و شکایت کردند و پرونده تحت بررسی قرار گرفت.

این مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: تاکنون حدود 15 حساب بانکی از اهالی این روستا که مبالغ کلان وارد حساب آن ها شده است کشف و تحقیقات برای شناسایی اعضای این باند پولشویی ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری گلستان به مردم به ویژه در مناطق روستایی استان توصیه کرد، مراقب پیشنهادهای وسوسه کننده و به ظاهر انسان دوستانه باشند و فریب نخورند تا عواقب قضایی و کیفری، گریبان گیر آنان نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: