• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1592-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان:

چاه های غیرمجاز گلستان تا 2 سال آینده تعیین تکلیف می شود

استاندار گلستان با بیان اینکه 15640 حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه در استان وجود دارد، گفت: از این تعداد 7391 حلقه چاه تاکنون تعیین تکلیف شده و مابقی نیز تا 2 سال آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر سیدمناف هاشمی در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف آب، اظهار کرد: باید فرهنگ مصرف آب در استان را تغییر دهیم و صرفه جویی در هر 3 حوزه مصارف کشاورزی، صنعتی و خانگی ضروری است.

وی افزود: باید از طریق رسانه ها و کلیپ های تبلیغاتی نگرانی کمبودها و سوء مصرف ها به مردم منتقل شود چرا که در آینده، استان با مشکلات کم آبی روبرو خواهد شد.

هاشمی با اشاره به اینکه 87 درصد مصرف آب استان در حوزه کشاورزی، 3 درصد در حوزه صنعت و 10 درصد در حوزه شرب و مصارف خانگی است، افزود: کمیته 5 نفره جهت مدیریت مصرف آب استان تشکیل و کشاورزان با ایجاد مزارع پنبه و توتون و خشکه کاری برنج و با کاهش سهمیه آب کشاورزی، حوزه آب شرب و صنعت تقویت شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: باید هر کدام از دستگاه ها در حوزه خود مدیریت کنند و البته آب منطقه ای استان برنامه ای 5 ساله و 10 ساله جهت مدیریت منابع موجود آب استان و ارتقا این منابع داشته باشد.

وی اظهار کرد: باید مشوّق های اصلاح الگوی کشت به کشاورزان ارائه شود تا آنها انگیزه لازم را برای این اقدام داشته باشند.

وی توجه به توازن بخشی و محرومیت ها و برخورد با متخلفان حوزه آب را امری مهم دانست و افزود: باید برخورد های لازم سلبی و ایجابی با بهره برداران از چاه های غیر مجاز و نیز بهره برداران پرمصرف صورت گرفته و همچنین راهبردی مشخص از سوی مدیران مربوطه برای رعایت الگوی کشت کشاورزان ارائه شود.

استاندار گلستان از وزارت نیرو درخواست کرد که از سرمایه گذاران حوزه نیروگاه و آب شیرین کن در استان حمایت کرده و مازاد آنها را خریداری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: