• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-2291-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

در دیدار استاندار گلستان با معاون وزیر کشاورزی مطرح شد؛

ایجاد شهرک کشاورزی 6 هزار هکتاری در گلستان

استاندار گلستان با اشاه به اهمیت مسائل کشاورزی در استان اظهار کرد: شهرک کشاورزی 6 هزار هکتاری در گلستان با اولویت ایجاد اشتغال برای سرمایه گذاران بومی ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در دیدار با مهندس "علیرضا اورنگی" معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان امور اراضی کشور، این طرح را از برکات سفر وزیر کشاورزی به گلستان عنوان کرد و گفت: این طرح با استفاده از مدیریت انطباقی و گونه‌های سازگار با اقلیم خشک و نیمه خشک و در سطح محور شمالی استان از غرب تا شرق اجرایی خواهد شد.

وی مدل سرمایه‌گذاری این طرح را استفاده از ظرفیت بخش‌های تعاونی، خصوصی، نیمه خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی دانست و یادآور شد: یکی دیگر از اهداف این طرح مقابله با بیابانی شدن اراضی شمالی استان است.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه ایجاد هشت شهرک گردشگری باعث توسعه پایدار استان می شود، تصریح کرد: توسعه و ایجاد این شهرکها در گلستان به شکل متوازن و دارا بودن شاخص های موردنظر انجام می گیرد.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه گلستان اولین استان دارای پرونده ایجاد شهرک گردشگری در شورای شهرسازی است، اظهار کرد: گلستان با تصویب این طرح وارد حوزه شهرک‌های جدید گردشگری می‌شود که ایجاد اشتغال را نیز به همراه خواهد شد.

همچنین معاون وزیر کشاورزی در این دیدار با اشاره به اینکه تا 20 روز آینده مجوز شهرک کشاورزی به گلستان ابلاغ می شود، گفت:این استان جز استانهای پیشتاز شهرکها و دهکده های گردشگری است که با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز آن هرچه سریعتر اخذ شود.

«علیرضا اورنگی» افزود: کلیات اجرای این طرح مورد موافقت قرار گرفته و مقرر شد با همکاری استانداری و دستگاه‌های مرتبط بستر کار فراهم شود تا با ورود سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذاران این طرح عملیاتی شود.

رییس سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: در این شهرک کشاورزی به صورت همزمان به تولید گیاهان دارویی، توسعه باغات، توسعه گلخانه، دامپروری شامل گاوداری و پرورش شترمرغ، ماهیان خاویاری و همچنین صنایع تبدیلی توجه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: