• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-793-5
  • خبرنگار : 1052
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه گلستان برای شناسایی و رفع مشکلات منطقه

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به تلاش این دانشگاه برای تاثیرگذاری بیشتر و رفع مشکلات منطقه، گفت: در شش ماهه نخست امسال 6 قرارداد همکاری با دستگاه های اجرایی امضاء و 6 قرارداد دیگر هم در حال انعقاد است.

دکتر «مهدی غفاری» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: این معاونت در حوزه ارتباط با صنعت و پژوهش های کاربردی، در حوزه بین الملل،‌ پژوهشی و ایجاد آزمایشگاه مرکزی، کتابخانه و مرکز نشر برنامه های خاصی را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: در راستای شناسایی و رفع موانع در جهت تاثیرگذاری بیشتر دانشگاه گلستان در استان و منطقه، نشست های متعددی را با دستگاه های اجرایی استان برگزار کردیم که منجر به انعقاد تفاهم نامه های همکاری شده است.

غفاری با اشاره به اینکه تعدادی از نشست ها منجر به اجرای پروژه هایی مرتبط با مشکلات تعریف شده در دستگاه ها شده است، افزود: در 6 ماهه نخست امسال شش قرارداد با دستگاه های اجرایی امضاء شده و شش قرارداد دیگر نیز در حال امضاء است. این قراردادها با ادارات کل، شهرداری، سازمان پدافند غیر عامل و غیره منعقد شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان تاکید کرد: تلاش داریم معضلات و مشکلات منطقه را شناسایی کنیم و ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه گلستان را برای حل آنها به کار بگیریم. علاوه بر نشست های منطقه ای و استانی،‌ نشست های کشوری را هم دنبال کردیم که نتیجه آن همکاری با پژوهشگاه های نیرو، نفت و پلیمر بود.

وی با بیان اینکه در حوزه بین الملل همکاری با کشورهای مختلف را در دستور کار داریم، گفت: هفته گذشته کارگروه آلمان در دانشگاه تشکیل شده و در این راستا در حال تدوین تفاهم نامه با 3 دانشگاه این کشور هستیم. همچنین برنامه هایی را برای بکارگیری از پتانسیل ایتالیا برای مرمت آثار باستانی پیگیری می کنیم.

غفاری با بیان اینکه در بخش it ظرفیت بسیار خوبی در دانشگاه داریم، گفت: مرکز محاسبات سنگین با بیش از 200 هسته محاسباتی راه اندازی شد. مرکز آپا نیز به عنوان تنها مرکز دارای صلاحیت فضای سایبری استان در دانشگاه گلستان راه اندازی شد که این مرکز در زمان حملات سایبری می تواند کمک موثری به دستگاه های اجرایی استان کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان تصریح کرد: مرکز تحقیقات ابر اشیاء دانشگاه گلستان به عنوان اولین مرکز تحقیقات ابر اشیاء در کشور ایجاد شد. به زودی خبرهای خوبی از پروژه های موفق در حال انجام منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: