• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1994-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

وزیر فرهنگ و ارشاد خبرداد:

اختصاص 2000 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس موافقت نامه ای که با سازمان برنامه و بودجه تنظیم شد، ایجاد 16 هزار شغل با 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حوزه مشاغل فرهنگی تصویب شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سید عباس صالحی در شورای اداری استان گلستان با تاکید بر اینکه مشاغل فرهنگی را باید مشاغل مولد بدانیم، اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ، سرمایه گذاری پر بازگشت است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم نوع نگاه به منابع مالی در حوزه فرهنگ را تغییر دهیم، افزود: ایجاد خیابان ها، گذرها و میدان های فرهنگ و هنر را دنبال می کنیم . تا پایان سال در 10 شهر این کار که باعث ایجاد اشتغال و مصرف فرهنگی می شود را انجام خواهیم داد. ایجاد شهرهای خلاق طرح دیگری است که در قالب آن با شناسایی مزیت های شهرها، آنها را گسترش می دهیم.

صالحی در ادامه تصریح کرد: سرانه فضای فرهنگی و هنری در کشور ما بسیار ضعیف بوده و با میانگین جهانی فاصله دارد. در کشور هنوز احساس نمی کنیم که کمبود سرانه فضاهای فرهنگی و هنری داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی میزان مصرف فرهنگی در کشور را بسیار ضعیف دانست و گفت: باید بخش دولتی و خصوصی پای کار بیایند تا تقاضای مصرف فرهنگی ارتقاء پیدا کند. تا زمانی که غذای روح به اندازه غذای جسم برای ما با اهمیت نشود، این امر میسر نمی شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع فرهنگی به سرعت توسعه شتاب می بخشد، اظهار کرد: این صنایع چون با خلاقیت اتصال دارند، نیاز به سرمایه و تکنولوژی های بالا ندارد لذا باید با توجه به ظرفیت های بومی، اقلیمی و تاریخی بر روی صنایع فرهنگی سرمایه گذاری کنیم.

صالحی به سفرهای استانی خود به 10 استان کشور برای انعقاد تفاهم نامه با استانداری ها اشاره کرد و گفت: تاکنون در این تفاهم نامه ها برای ایجاد زیرساخت ها و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار طی برنامه سه ساله دیده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: