• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2094-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیرکل ارشاد گلستان مطرح کرد:

وجود بستر مناسب برای تبادل خرده فرهنگ ها در گلستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: وجود 16 قوم از 36 قوم بارز کشور و مهاجرت از 30 استان کشور به گلستان، فرصتی مناسب برای تبادل خرده فرهنگ ها است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، عادله کشمیری در شورای اداری استان که‌ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ پلی مطمئن برای تردد افراد و ملل است.

وی بیان کرد: برنامه ریزی دقیق و اجرایی کردن آن در یک تقویم زمانبندی درست برای خروج از بن بست ها می‌تواند قدم مثبتی برای اعتلای جامعه امروز استان گلستان باشد.

کشمیری با اشاره به این که گوناگونی اقوام را می‌توان به فال نیک گرفت، تصریح کرد: باید بپذیریم که همه جامعه می‌توانند بر موضوع فرهنگ تاثیرگذاری داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان تاکید کرد: در جامعه کنونی حمایت از هنر مداران متعهد و هنرمند فاخر می‌تواند در بالندگی جامعه کنونی نقش بسزایی ایفا کند. حمایت به موقع از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه نیز می‌تواند این طراوت اجتماعی موثر را به منصه ظهور برساند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری برای فرهنگ نه تنها هزینه نیست، بلکه سود خالص است، گفت: یکی از مهمترین چالش های این اداره کل، کمبود سهم آن از اعتبارات ملی و استانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه همکاری بین استانداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ثبت ملی استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی کشور، راه اندازی تور مجازی فرهنگی گلستان، راه اندازی هفته فرهنگی گرگان، دستور برای تسریع در تکمیل 17 پروژه ناتمام و غیره منعقد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: