• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2194-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

صالحی خبرداد:

ایجاد خیابان ها و گذرگاه های فرهنگ و هنر در شهرها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ایجاد خیابان ها و گذرگاه های فرهنگ و هنر در شهرهای مختلف، گفت: از طریق تغییر برخی بافت ها و خیابان ها در سطح شهرها می توان داد، زمینه دیده شدن کالاهای فرهنگی و هنری را فراهم کرد.

 به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سید عباس صالحی در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: میزان سرانه مصرف فرهنگی کشور ما در کالاهای مختلف فرهنگی با مصرف استاندارد متداول جهانی و بلکه در مواردی در منطقه فاصله دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید دسترسی به کالاهای فرهنگی سریع ترو ارزان تر شود، تصریح کرد: در این راستا چندین طرح را در وزارت خانه با همکاری بخش خصوصی دنبال می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح ایجاد خیابان ها و گذرگاه های فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: این طرح با استقبال شهرهای مختلفی همراه شده است. این محل ها می تواند هم به یک کانون گردشگری فرهنگی در شهر تبدیل شود و هم  فرصتی را برای دیده شدن کالاهای فرهنگی فراهم کند.

صالحی خاطرنشان کرد: امروز تفاهم نامه همکاری بین وزارت ارشاد و استانداری گلستان در راستای ایجاد نقشه فرهنگی طی سه سال آینده در حوزه زیرساخت ها، برنامه ها و رویداد های فرهنگی، هنری، دینی و رسانه ای استان منعقد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: