• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1793-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه منابع طبیعی گرگان، اتاق بازرگانی گرگان و انجمن ارگانیک ایران

در راستای تقویت چرخه دانش با صنعت و بخش خصوصی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علوم‌ کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با اتاق بازرگانی گرگان و انجمن ارگانیک ایران به امضا رسید.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دانشگاه منابع طبیعی گرگان، دکتر نجفی نژاد، رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در حاشیه امضاء این تفاهم نامه گفت: فراهم کردن فضای همکاری‌های مشترک می تواند در تسریع توسعه اقتصادی منطقه تاثیر بگذارد.

وی بیان کرد: سیاست‌های وزارت علوم در حال حاضر به سوی افزایش مهارت آموزی و تربیت دانشجویان کارآفرین و متخصص سوق پیدا کرده است در این راستا دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با راه اندازی و حمایت از فعالیتهای مرکز کارآفرینی و مرکز رشد واحدهای فناور گام‌های موفقی برداشته است.

در ادامه دکتر معیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز گفت: این تفاهم نامه با هدف هم افزایی بین دانشگاه، بخش خصوصی و صنعت منعقد شده است و امیدواریم در آینده شاهد ارتباطات بهتر میان این بخش‌ها باشیم.

این تفاهم نامه سه جانبه در ۴ فصل و ۲ تبصره  به مدت ۵ سال بین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به نمایندگی دکتر "علی نجفی نژاد" و انجمن ارگانیک شعبه استان گلستان به نمایندگی دکتر "عباسعلی نوری نیا" و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان به نمایندگی "علی محمد چوپانی" منعقد شد.

مقدمات شکل گیری این تفاهم سه جانبه با تسهیل‌گری مرکز کارآفرینی دانشگاه و پیگیری دکتر کاظمی عضو هیأت علمی این دانشگاه فراهم شده و این مرکز از طرف دانشگاه ماموریت یافت نسبت به اجرای همکاری سه جانبه در راستای شکل گیری زنجیره ارزش محصولات ارگانیک از مرحله تولید، تعریف استاندارد و صدور مجوز، آموزش و بازاریابی برای نمونه از طریق دایر کردن بازارچه های ارگانیک پیگیر امور باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: