• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4790-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

برای نخستین بار در کشور؛

راه اندازی درمانگاه "سوگ" در گلستان

یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: درمانگاه سوگ به منظور حمایت روانی از مادرانی که تجربه سقط جنین یا مرگ داخل رحمی داشتند، در کلینیک بیمارستان صیاد شیرازی گرگان راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر «الهام خوری» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سوگ یک واکنش طبیعی، رفتاری، فیزیکی، روانی و احساسی به فقدان از دست دادن شی‌ء یا شخص مورد علاقه است.

وی با اشاره به اینکه این شخص مورد علاقه می تواند یک جنین یا نوزاد باشد، افزود: به منظور حمایت روانی از مادرانی که تجربه سقط جنین یا مرگ داخل رحمی که بسیار برای مادر دردناک است را داشتند، ضرورت ایجاد درمانگاهی در این راستا در گروه مامائی دانشگاه علوم پزشکی گلستان پیشنهاد شد که با همکاری گروه روانپزشکی و معاونت آموزشی دانشگاه موفق به تاسیس درمانگاه شدیم.

خوری با اشاره به اینکه چنین درمانگاه هایی در کشورهای پیشرفته خارجی وجود دارد، ‌خاطرنشان کرد: در این درمانگاه ها مادران را از نظر روانی غربالگری و بررسی می کنند که یک سوگ طبیعی را طی می کنند یا خیر.

وی بیان کرد: درمانگاه سوگ دانشگاه علوم پزشکی گلستان اولین درمانگاهی است که در ایران در این رابطه راه اندازی شده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: در این درمانگاه آشنا کردن مادران با معنای سوگ، کمک به درک و پذیرش سوگ، جلب حمایت خانواده و نزدیکان آنها در صورت لزوم انجام می شود. همچنین در این درمانگاه غربالگری مادران سوگوار از نظر روانی صورت می گیرد و در صورت نیاز به مشاوره و دریافت حمایت های ویژه به روانپزشک معرفی می شوند.

خوری خاطرنشان کرد: افراد برای مراجعه به این درمانگاه می توانند به کلینیک بیمارستان صیاد شیرازی گرگان مراجعه حضوری داشته و یا اینکه از طریق سایت اینترنتی www.golestanbehyab.ir اقدام به گرفتن نوبت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: