• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-192-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان مطرح کرد:

ضرورت اصلاح قانون و افزایش نیرو و امکانات محیط زیست

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اصلاح قوانین و افزایش نیرو و امکانات محیط زیست باید برای جلوگیری از حادثه تلخ پارک ملی گلستان به صورت ویژه دنبال شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان با تشریح اقدامات انجام شده با همکاری دادگستری خراسان شمالی، گفت: با نیابت قضایی، 15 نفر در مراوه تپه، گالیکش و کلاله دستگیر و برای انجام تحقیقات به خراسان شمالی منتقل شدند.

وی افزود: با توجه به این که در این حادثه یکی از هم استانی ها به شهادت رسیده است و حفاظت از پارک ملی گلستان هم بر عهده محیط زیست استان گلستان است، تلفنی روند پرونده را پیگیری می کنیم.

هاشمیان در ادامه با تاکید بر اهمیت برنامه های پیشگیرانه برای جلوگیری از تکرار حادثه تلخ جنگل گلستان، گفت: در دو بخش قوانین و نیرو و امکانات باید به محیط زیست توجه شود.

وی ادامه داد: با توجه به محدوده ای که باید توسط محیط زیست محافظت شود، نیرو و امکانات فعلی آن پاسخگو نیست و همین امر، کار را برای سودجویان راحت می کند.

چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از شکارچیان متخلف در منطقه سولگرد استان خراسان شمالی با تعدادی از مامورین محیط بان پارک ملی گلستان درگیر شدند که در پی آن یک محیط بان شهید و سه محیط بان دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: