• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-790-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان خبرداد:

عبور سطح سکونتگاه های غیر رسمی گلستان از هزار هکتار

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: سطح سکونتگاه های غیر رسمی گلستان از هزار هکتار گذشته اما سیل مهاجرت به این استان همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، عبدالرضا چراغعلی در همایش گرامیداشت سالروز تصویب قانون بیمه همگانی اظهار کرد: متاسفانه مشکلات در حوزه مسائل اجتماعی در دو دهه گذشته در کشور روند رو به رشدی داشته و آسیب ها و مشکلات اجتماعی گریبان اکثر خانواده ها را گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از 5 آسیب عمده ای که در کشور به صورت خاص توجه شده، حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی مهمترین آنها هستند، افزود: بیش بینی های از مهاجرت نیمی از جمعیت کشور در پی دهه آینده به نیمی دیگر از جمعیت کشور خبر می دهد.

چراغعلی بیان کرد: استان گلستان و مازندران در شش ماهه اول سال جاری و سه ماهه سال آخر گذشته بیشترین مقصد مهاجران از محل خشکسالی در سطح کشور بودند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان یادآور شد: اگر چه بیش از 65 درصد از مردم استان ما تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اما به شدت نگران آن بخشی هستیم که تحت پوشش نیستند. البته این 65 درصد را هم باید تلاش کنیم با کاهش هزینه ها و ارتقای دانش و پیش گیری در بحث سلامت، هزینه های دولت را کاهش دهیم.

وی گفت: 17هزار میلیارد بار مالی دولت در سال 96 در بحث بیمه سلامت بوده که این میزان در سال جاری بیشتر هم خواهد شد.

خبرنگار: فاطمه حسنی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: