• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1490-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

کاهش 12 درصدی پرونده های ضرب و شتم عمدی در محاکم گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تحلیل آمار و ارقام نشان می دهد بهار امسال میزان پرونده های ضرب و جرح عمدی در محاکم استان 12 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کمتر شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان گفت: تهدید، سرقت، تخریب و رانندگی بدون گواهینامه در بخش جرایم کیفری بهار امسال کاهش را نشان می دهند.

به گفته وی، در جرایم حقوقی نیز تامین خواسته، طلاق توافقی و مطالبه وجه چک کاهش داشت.

هاشمیان افزود: اجرای برنامه های پیشگیری با مشارکت دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها و افراد تاثیرگذار استان از علل کاهش این آمار و ارقام است.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: سرقت، ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص عادی، ایراد صدمه بدنی غیرعمدی بر اثر تصادف، تهدید، تخریب، نگهداری و مالکیت مواد مخدر، رانندگی بدون گواهینامه، کلاهبرداری و خیانت در امانت به ترتیب بیشترین میزان اتهام در پرونده های کیفری استان است.

هاشمیان بیان کرد: مطالبه خسارت دادرسی، مطالبه خسارت تاخیر تادیه، اعسار از پرداخت محکوم به، مطالبه وجه، تامین خواسته، اثبات وقوع بیع، مطالبه وجه چک، طلاق توافقی، اثبات مالکیت و مطالبه خسارت نیز به ترتیب بیشترین خواسته های ثبت شده در پرونده های حقوقی محاکم استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: