• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1590-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان؛

تشکیل تیم تخصصی برای بررسی علت مرگ کودک 7 ساله گلستانی

به دنبال گزارش بروز یک مورد مرگ کودک 7 ساله در شهرستان گنبد کاووس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان دستور تشکیل فوری تیم تخصصی نظارت بر فرایند درمان را در معاونت درمان این دانشگاه صادر کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دانشگاه علوم پزشکی گلستان، این تیم با حضور در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مینودشت، جلسه ای را با مدیران شبکه بهداشت شهرستان های گنبد و مینودشت، رئیس بیمارستان مینودشت، کارشناسان نظارت بر درمان شبکه های پیشگفت، کارشناس بازرسی دانشگاه علوم پزشکی، مدیر بیمارستان بسکی گنبد، متخصص جراح عمومی مسئول بیمار، کارشناسان ایمنی بیمار و سوپروایزر های بیمارستان های درگیر تشکیل داده و با تمامی عوامل دست اندرکار در شهرستان های گنبد و مینودشت مصاحبه کردند.

 تیم مزبور گزارش نهایی خود را ظرف دو روز آینده تکمیل کرده و فرایند حقوقی و قانونی و ارجاع پرونده به مراجع مربوطه آغاز خواهد شد. تیم تحلیل ریشه ای وقایع نیز بررسی عوامل بروز واقعه اعم از فردی، مدیریتی و ساختاری را به منظور پیشگیری از بروز موارد مشابه از دو روز گذشته آغاز کرده و ادامه خواهند داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به کامل بودن امکانات تجیهزاتی، لوازم مصرفی و تخصصی بیمارستان مینودشت، نبود دستکش در بیمارستان را که در برخی شبکه های اجتماعی مطرح شده را تکذیب کرد و گفت: تیم ارزیاب درمان وضعیت تجهیزاتی بیمارستان مینودشت را مطلوب گزارش کرده است. این بیمارستان از جمله بیمارستان هایی است که واجد دستگاه لاپاراسکوپی برای انجام جراحی های غیرتهاجمی است.

دکتر دادجو بیان کرد: ریاست دانشگاه، معاونت درمان را مامور کرده که مراتب را تا اعلام نتیجه از طریق مراجع قانونی پیگیری و گزارش آن را به مردم شریف استان اراده کند.

نازنین زهرای 7 ساله، که به علت درد شدید در ناحیه شکم به بیمارستان مینودشت مراجعه کرده بود بعد از انجام معاینات پزشکی به تشخیص پزشک جراح، برای عمل جراحی به بیمارستانی در گنبدکاووس منتقل شد. بعد از طی روند انتقال، نازنین زهرا در اتاق عمل به علت ایست قلبی و تنفسی جان خود را از دست داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: