• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-493-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان در شورای اداری گنبدکاووس مطرح کرد:

اعلام آمادگی جهاددانشگاهی برای کمک به انجام طرح های کاهش آسیب های اجتماعی و اشتغال زا در گنبدکاووس

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان، توجه خاص به مقوله آسیب های اجتماعی در استان از سوی این نهاد را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این زمینه مطالعاتی در خصوص حاشیه نشینی در گرگان انجام شده و در گنبدکاووس نیز علاقه مند به انجام آن هستیم تا با ایجاد اشتغال در این مناطق بتوانیم از آسیب های اجتماعی رهایی پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس «رضا ثقفی» در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: در سراسر کشور 44 واحد جهاد دانشگاهی فعالیت می کنند که 13 واحد آن در تهران مستقر است.

وی با بیان اینکه فعالیت جهاد دانشگاهی استان گلستان در سال 88 آغاز شده است، افزود: امور پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال از جمله مهمترین سرفصل های فعالیت این نهاد است.

ثقفی با بیان اینکه 25 پژوهشکده جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف از جمله پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی و محیط زیست در کشور فعال است، تصریح کرد: پژوهشکده مرتبط با گیاهان دارویی از پژوهشکده هایی است که استان گلستان با آن در زمینه ترویج گیاهان دارویی بویژه در شرق گلستان همکاری می کند.

رئیس جهاددانشگاهی گلستان خاطرنشان کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در مجموعه جهاد دانشگاهی این آمادگی را دارد که فعالیت های خود در شرق استان و در گنبد کاووس، به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای استان را به منظور اطلاع رسانی از خبرها و فعالیت های ادارات و دستگاه های اجرایی این شهرستان افزایش دهد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس نیز در این جلسه با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی، گفت: محبت اهل بیت (ع) جزء لاینفک ایمان است و کسی که به اهل بیت محبت نداشته باشد از ایمان کامل برخوردار نیست.

آخوند عبدالباسط نوریزاد افزود: قیام امام حسین (ع) برای احیای دین اسلام بود و انقلاب اسلامی ایران نیز نشأت گرفته از این قیام است.

وی با اشاربه به توطئه های دشمنان انقلاب برای ایجاد جدایی و تفرقه بین مردم و مسئولین نظام، تصریح کرد: مردم ما با الگو قرار دادن قیام امام حسین (ع) این انقلاب را به وجود آوردند و اگر مسئولین ما خالصانه به مردم خدمت کنند، هرگز اسیر توطئه های دشمنان نشده و فریب آنان را نمی خورند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: