• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-494-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان:

مبنا قراردادن کمیت در بخش مشاغل خانگی، بازگشت به عقب است

مدیرکل میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه حفظ مشاغل خانگی اهمیت زیادی دارد، گفت: اگر در این بخش کمیت را مبنا قرار دهیم، بازگشت به عقب خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، ابراهیم کریمی در نشست بررسی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که با حضور رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی در گرگان برگزار شد،‌ اظهار کرد: در سالهای اخیر یکی از اساسی ترین موضوعات در بخش اشتغال، مشاغل خانگی بود که اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته به موضوع مشاغل خانگی به عنوان یک شغل پاره وقت و جنبه تزئینی نگاه می شد ولی امروز بسیاری از زنان روستایی به این سمت رفتند که تعریف جدیدی از شغل مشاغل خانگی داشته باشند.

کریمی با تاکید بر اهمیت حفظ مشاغل خانگی، تصریح کرد: اگر کمیت را مبنا قرار دهیم، به گذشته ای که در آن موفق نبودیم باز خواهیم گشت. امروز حلقه های مفقوده ای در بخش مشاغل خانگی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود.

وی افزود: موضوع کیفیت، تنوع بخشی، بسته بندی، فروش و بازارچه و پایانه تخصصی صادرات، حلقه های زنجیره مشاغل خانگی است که لازمه توسعه و حفظ اشتغال در این بخش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری گلستان در ادامه تصریح کرد: جهاد دانشگاهی یکی از حوزه هایی است که می تواند به خوبی در توسعه و حفظ مشاغل خانگی  نقش داشته باشد. این نهاد خدمات مختلفی را در طول فعالیتش به کشور ارائه کرده و رویکرد آن در این بخش را هم به فال نیک می گیریم. امیدواریم بتوانیم با همکاری جهاددانشگاهی ضمن حفظ مشاغل خانگی، توسعه آن را در جای جای کشور شاهد باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: