• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1391-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

برگزاری نشست بررسی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در گلستان

نشست بررسی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با حضور دکتر بیجندی، معاون رییس جهاددانشگاهی و رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی در سالن رشد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، «مهندس رضا ثقفی» رئیس جهاددانشگاهی گلستان در ابتدای این نشست با اشاره به فعالیت های سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی، گفت:  این سازمان با همکاری وزارت کار در 8 استان کشور طرحی در خصوص مشاغل خانگی را با موفقیت انجام داده است.

وی اظهار کرد: امیدواریم با بررسی راهکارهای اجرایی این طرح، بتوانیم آن را در استان عملیاتی کنیم.

در ادامه، دکتر «محمدهادی معیری» معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، گفت: از دو سه سال گذشته کار تدوین سند دانشگاه کارآفرین و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم را آغاز کردیم. هدف از این کار توانمندسازی دانشجویان است تا بعد از فارغ التحصیلی، توانایی ایجاد اشتغال و کارآفرینی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در کشور فارغ التحصیلان دانشگاهی زیادی داریم که زمینه استخدام آنها در دستگاه های اجرایی، آموزشی و پژوهشی فراهم نیست؛ لذا باید از ظرفیت های ارزشمند مانند مشاغل خانگی استفاده کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بیان کرد: در این راستا نیاز به سازمانی برای معرفی، هدایت و پشتیبانی الگوها داریم؛ امیدواریم بتوانیم از ظرفیت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی در استان در این خصوص استفاده کنیم.

این نشست امروز با حضور رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان و مدیران، کارشناسان و صاحب نظران حوزه کسب و کار به همت جهاددانشگاهی واحد گلستان در گرگان برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: