• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1691-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

شکوفایی صنعت طیور گلستان با صادرات 12 میلیون دلاری

مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در هفت ماهه نخست امسال بیش از 32 هزار تن مرغ، پا و پنجه مرغ، تخم مرغ نطفه دار، جوجه یکروزه و خوراک طیور از استان با ارزش مالی بیش از 12 میلیون دلار صادر شده است.

مهندس «غلامعلی هلاکو» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان‌ با اشاره به اینکه تولید مرغ در کشور به ثبات رسیده است، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا به بازارهای صادراتی کشورهای بیشتری دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به توان بالای صادراتی استان در زمینه طیور، افزود: در هفت ماه امسال بیش از پنج میلیون قطعه جوجه یکروزه از استان صادر شده است.

هلاکو با اشاره به اینکه در مقطع کوتاهی محدودیت هایی برای صادرات گوشت مرغ ایجاد شده بود، خطاب به صادر کنندگان مرغ استان گفت که این محدودیت ها برداشته شده و دوباره می توانیم به جایگاه قبلی دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر استان گلستان تقریبا 20 درصد صادرات گوشت مرغ کشور را انجام داده است.

مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی گلستان تصریح کرد: توجه به این بخش می تواند کمک زیادی به استان در بحث اشتغال زایی و تولید ثروت کند.

هلاکو صنعت طیور را صنعت اول استان دانست و گفت: باید به این صنعت توجه بیشتری داشت تا بتوانیم با بهینه سازی، بهبود فرآیندها و تجهیز و به روز آوری تکنولوژی سالن های پرورش، اشتغالزایی و ارزآوری بیشتری برای استان و کشور داشته باشیم.

خبرنگار: فاطمه اسدی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: