• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-2092-5
  • خبرنگار : 1052
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

ارشد نظامی ارتش در گلستان:

شکست حصر سوسنگرد از اثر گذارترین عملیات‌های دفاع مقدس بود

ارشد نظامی ارتش در استان گلستان گفت: شکست حصر سوسنگرد از موفق ترین و اثر گذارترین عملیات های دفاع مقدس به شمار می رود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، امیر سرتیپ ۲ «محمد غفاری» در مراسم همایش نکوداشت سالروز شکست حصر و آزاد سازی سوسنگرد با گرامیداشت یادوخاطره شهدا، اظهار کرد: رژیم بعث در هنگام وقوع جنگ تحمیلی، پنجمین نیروی زمینی قدرتمند دنیا را در اختیار داشت و از طراحان قوی و عناصر مختلف برای آغاز یک جنگ و تهاجم گسترده برخوردار بود که آزاد سازی سوسنگرد از موفق ترین و اثر گذارترین عملیات ها دفاع مقدس به شمار می رود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ تصریح کرد: در آزاد سازی سوسنگرد مولفه های مهم و شاخصی از جمله اندیشه وتدابیر حضرت امام(ره) و حضورنظارت مقام معظم رهبری، ولایت پذیری رزمندگان، وحدت نیروهای مسلح ارتش، سپاه، بسیج و ستاد جنگ های نامنظم شهیدچمران و ایستادگی مردم و جوانان این شهر در برابر دشمنان بعثی که موفق به شکست یک لشکر زرهی با سه تیپ، یک گردان نیروی مخصوص، یک گردان پیاده و دو گردان کماندو دشمن شدند، نقش داشتند.

وی با اشاره به نقش راهبردی مقام معظم رهبری در این عملیات، افزود: از ویژگی های بارز رهبری در دوران دفاع مقدس علاقمند به حضور و مشاهده نزدیک صحنه نبرد بود که باعث تقویت روحیه رزمندگان بود. رزمندگانی که توانستند با دستان خالی در برابر دشمنان افتخاری بزرگ را رقم زنند که این می تواند الگوی شایسته برای نسل جوان و مدیران در ایستادگی در مقابل تحریم های ظالمانه دشمنان باشد.

در این همایش که کلیه فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در استان و مدیران و مسوولان حضور داشتند، ارشد نظامی آجا در استان گلستان با اعلام آمادگی کامل نیروهای مسلح کشور، گفت: زمان و دقت دو شاخص مهم در میزان آمادگی نیروهای مسلح به لحاظ تاکتیک و تکنیک است که به حمدالله این مهم ثابت شده و روز به روز بر توسعه، پیشرفت و آمادگی خود می افزاییم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: