• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3391-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تمدید زمان کشت کلزا در گلستان تا 15 آذر

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی روزهای آتی، زمان کشت کلزا در استان تا 15 آذرماه تمدید شد.

علی موسی خانی در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد:‌ امسال 112 هزار هکتار قرارداد کشت کلزا در استان منعقد شده که تاکنون حدود 70 هزار هکتار کشت شده است.

وی افزود: بدلیل اینکه در نیمه دوم آبان بارندگی های خوبی نداشتیم، برخی از کشاورزان موفق به کشت محصول خود نشدند که در این راستا جلسه کمیته «پایش و پیش آگاهی محصولات زراعی» روز گذشته با حضور محققین کشاورزی و کارشناسان هواشناسی برگزار و در این جلسه مقرر شد با توجه به شرایط آب و هوایی، کشت کلزا تا 15 آذرماه در استان تمدید شود.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان تصریح کرد: کشاورزان خصوصا در نوار شمالی استان برای کشت عجله نکنند و منتظر بارندگی موثر باشند که طی 10 روز آینده پیش بینی شده است.

موسی خانی تاکید کرد: کشاورزان بیش از نیاز در مزارع خود بذر مصرف نکنند؛ میزان بذر مورد نیاز در هر هکتار بین 3 تا 4 کیلوگرم است.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان از بذور متفرقه استفاده نکنند، زیرا برخی از بذوری که در بازار وجود دارد خاص منطقه ما نیست و کشاورزان در صورت کشت، متضرر می شود.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان بیان کرد: کشاورزانی که هنوز اقدام به کشت کلزا نکردند، از علفکش پیش رویشی و کودهای پایه همراه با کود سولفات آمونیوم و هیومیک اسید استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: