• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3691-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

کاهش 37 درصدی آتش سوزی جنگل ها و مراتع کشور

فرمانده یگان حفاظت از سازمان جنگل ‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع کشور در نیمسال نخست 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 37 درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، سرهنگ «قاسم سبزعلی» در دومین گردهمایی حریق جنگل های شمال کشور در گرگان با اشاره به چالش های جدی در حوزه آب، خاک و هوا، اظهار کرد: برای رسیدن به هدف اصلی مان یعنی حفاطت از جنگلها و مراتع، باید هدف گذاری و آسیب شناسی داشته باشیم و با مدیریت و برنامه ریزی صحیح به نتیجه مطلوب برسیم.

سبزعلی ادامه داد: با داشتن انسجام بین بخشی می توان شاهد کاهش تخریب و آسیب به عرصه های ملی باشیم‌.

فرمانده یگان حفاظت از سازمان جنگل ‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: 150 میلیارد ریال از هفت هزار میلیارد ریال اعتبار صندوق توسعه ملی برای این سازمان، به بخش حفاظت و مراقبت از جنگل ها اختصاص دارد.

وی بیان کرد: با تخصیص اعتبار صندوق توسعه ملی به بخش حفاظت و مراقبت از جنگل ها برای افزایش دکل های دیدبانی، پیش بینی و پیشگیری از حریق های جنگل ها و مراتع با ذخایر آبی، گشت و مراقبت از جنگل ها و مرتع، افزایش پهباد ها و تجهیز کردن ارتباطات رادیویی برنامه ریزی می شود.

سبزعلی تاکید کرد: دست اندازی حاشیه نشینان جنگل ها به عرصه های طبیعی به خاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها است که با فرهنگ سازی و توانمند سازی جوامع محلی و مشارکت مردم این مشکل برطرف می شود.

فرمانده یگان حفاظت از سازمان جنگل ‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: لایحه حمایت از جنگلبانان و محیطبانان به مجلس ارائه شده و انشاالله هر چه سریعتر به نتیجه خواهد رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: