• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-2692-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان خبرداد:

وجود حدود 1500 نقطه میراثی در گلستان

استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های جشنواره فرهنگ اقوام، گفت: باید از حدود 1500 نقطه میراثی و گردشگری که در گلستان وجود دارد، استفاده بیشتری برای رونق گردشگری و اقتصادی استان کنیم.

به گزارش ایسنا - منطقه گلستان، سید مناف هاشمی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به آغاز دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گلستان، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره اهداف مختلفی دارد که مهم ترین آن می تواند این باشد که اقوام با صلح و صفا در کنار یکدیگر زندگی کنند و ضمن احترام به همه اقوام و سنت ها و میراثی که دارند، طبیعتا باید تحمل های لازم را پیدا کنند تا بتوانند در کنار هم مباحث را دنبال کنند، به طوری که هم مسائل فرهنگی خودشان را مورد توجه قرار دهند و هم آسیبی به وحدت کشور و استان وارد نشود.

وی افزود: عملیاتی کردن این روش در استان هایی که اقوام مختلف در آن زندگی می کنند، هنرمندی خاصی را می طلبد. در گلستان با محوریت نماینده ولی فقیه، مسئولین و اقوامی که در این استان بودند، پذیرفتند که بعضی از موضوعات را باید تحمل کنند و به سنت های یکدیگر احترام بگذارند.

وی با بیان اینکه در این راستا گلستان از استانهای نمونه کشور است، گفت: یکی از اهداف این جشنواره ها وحدت، احترام گذاشتن و تحمل کردن همدیگر است.

استاندار گلستان با اشاره به جنبه اقتصادی برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: امروزه یکی از ظرفیت های بزرگ بسیاری از کشورها، گردشگری است. در گلستان با وجود حدود 1500 نقطه میراثی و گردشگری، طبیعتا باید از این ظرفیت استفاده بیشتری کنیم. در استان ساختمان های قدیمی، مکان ها، مساجد بزرگ، گورستان ها، برج های تاریخی زیادی وجود دارد.

هاشمی افزود: با توجه به تلاش های دولت تدبیر و امید در 5 سال گذشته، نگاه مردم ایران به استان گلستان دیگر نگاه صرفا گذر به مشهد مقدس نیست، امروز دیگر شاهد توقف گردشگران و مسافران در استان و استفاده از بوم گردی های ها هستیم.

هاشمی گفت: امیدواریم که تعداد بوم گردی های ما تا پایان سال از 150 بوم گردی عبور کند. این امر نشان می دهد که هم گردشگران خارجی و هم گردشگران داخلی طبیعت استان گلستان را شناسایی کردند.

وی خاطرنشان کرد: هر چند که این جشنواره ها زحماتی دارد اما به نوعی سرمایه گذاری است. هرگونه هزینه کردن در این مباحث می تواند سرمایه گذاری برای اشتغال پایدار و درآمد پایدار برای مردم استان گلستان باشد.

خبرنگار: آناهیتا جعفریان باغعوضی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: