• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-2892-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار خبرداد:

گلستان، میزبان بیست و هشتمین اجلاس کشوری نماز

استاندار گلستان گفت: با موافقت ستاد مرکزی نماز، بیست و هشتمین اجلاس کشوری نماز در گلستان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در چهارمین اجلاس استانی نماز در آق قلا  اظهار کرد: برپایی نماز و توجه به معنویات آن یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به اتحاد و همدلی است.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان مهد اقوام و مذاهب اسلامی است، ادامه داد: همه فعالیت‌ها و دغدغه‌های ما در این استان باید در نهایت معطوف به تقویت این همدلی و اتحاد میان اقوام و مذاهب اسلامی شود.

استاندار گلستان افزود: امروز که فضای مجازی همه جا را درنوردیده و تمامی افراد و اقشار را مشغول خود کرده است باید از این فرصت برای توسعه مبانی دینی و معنویات به ویژه اقامه نماز استفاده بهینه کرد.

هاشمی برگزاری برنامه های مذهبی و سنتی را موجب تحکیم ارتباط بین قومیت ها دانست و گفت: افتخار می کنم در استانی خدمت می کنم که با محوریت آیت الله نورمفیدی الگوی وحدت در کشور است.

وی ادامه داد: تمام گرفتاری هایی که برای انسان پیش می آید به دلیل غفلت اوست که نماز خواندن و توجه به عبادت، آدمی را از این گرفتاری ها و غفلت رها می کند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه نماز عامل اتحاد و همبستگی است خاطر نشان کرد:باید در شرایط امروز وحدت در مسیر توسعه باشد و ایجاد فاصله بین نسلی و شکافها آسیب برای جامعه است.

همچنین در این اجلاس نماینده ولی فقیه در گلستان نماز را مهمترین فریضه الهی دانست و افزود: نماز رابطه مستقیم بین انسان و خدا و حضور در محضر ربوبی است و اگر انسان این حضور را در زندگی خود لمس و احساس کند، گرفتار منکر و گناه نخواهد شد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه نماز بزرگترین راه تقرب به ذات اقدس الهی و محبوب شدن در درگاه لایزال اوست، خاطرنشان کرد: امروز همه تلاش ما باید جذب و تثبیت جوانان و نوجوان به عرصه اقامه نماز در جامعه باشد.

امام جمعه گرگان در پایان خاطرنشان کرد: باید از این فرصت بسیار مهم و بکر برای تقویت ارزش‌های اسلامی و دینی در جامعه استفاده کنیم و انقلاب اسلامی‌مان را به سمت اهداف تعالی خود پیش ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: