• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-391-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس اتاق بازرگانی گرگان:

زمینه بکارگیری از ظرفیت دانشجویان در گلستان فراهم شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با اشاره به ظرفیت های فراوان بخش کشاورزی در استان، گفت: همواره از بکارگیری ظرفیت دانشجویان صحبت می کنیم اما باید بدانیم که به عنوان نمونه در بخش کشاورزی، تهیه زمین برای دانشجویان چقدر مشکل است.

«علی‌محمد چوپانی» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: در استان گلستان املاکی در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار دارد که می توان این زمین ها را در اختیار دانشجویان قرار داد تا با بکارگیری علم و دانش خود، اقدام به تولید محصولات کشاورزی کنند.

وی افزود: دانشگاه ها نیز می توانند زمین هایشان را در اختیار فارغ التحصیلان خود قرار دهند.

چوپانی تصریح کرد: می توان با ایجاد شهرک های گلخانه ای چندین هکتاری و در اختیار گذاشتن آن به دانشجویان، محصولات متنوع را تولید و یک بازار پایدار صادراتی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در این شهرک ها با ایجاد سردخانه، پایانه صادراتی و غیره، می توان علاوه بر بکارگیری از علم و دانش دانشجویان و همچنین اشتغال زایی، برای کشور ارز آوری کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان تاکید کرد: ظرفیت های زیادی در کشورهای همسایه ما وجود دارد؛ باید دانشجویان را با مفاهیم اقتصاد و تجارت بین الملل آشنا کنیم.

چوپانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در نشست با مهندس غمخوار، رییس هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان کشور توافق شد از ظرفيت زندانيان در فعاليت هاى اقتصادى، عمرانى و توليدی استفاده شود تا ضمن كسب درآمد، مهارت آموزى هم انجام شود تا بتوانند در جامعه حضور مفیدتری داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: