• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-892-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

وصول 26 میلیارد تومان مطالبات بانکی در گلستان

نشست ماهانه شورای قضایی استان با محور شورای اطلاع رسانی و اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات دادگستری استان تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه گفت: بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی ثبت اسناد و املاک استان، از ابتدای امسال تاکنون بیش از 26 میلیارد تومان مطالبات بانکی وصول شد و به بیت المال بازگشت.

هادی هاشمیان افزود: با راه اندازی اداره اجرائیات ثبت، فرآیند وصول مطالبات بانکی در استان شتاب گرفته است.

جریمه 185 میلیارد تومانی متخلفان و گرانفروشان خبر دیگری بود که در جلسه امروز شورای قضایی استان گفته شد.

هاشمیان گفت: متخلفان پرونده های کالا و خدمات، بهداشتی و قاچاق کالا و ارز در مجموع به این مبلغ جریمه شده اند.

این مقام ارشد قضایی گلستان در ادامه این جلسه با اشاره به اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان برای رونق چرخه تولید گلستان، گفت: در بازدیدهایی که با تولید کنندگان داشتیم مهم ترین مشکل در بخش تولید قراردادهای بانکی است.

هاشمیان افزود: برای چاره اندیشی درباره این موضوع، مقرر شد هیئتی متشکل از دادستان مرکز استان، مدیر کل بازرسی، تعزیرات حکومتی و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، قراردادهای تسهیلات بانکی در استان را بررسی و برای جلوگیری از تخلف های بانکی چاره اندیشی کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود بار دیگر با تاکید بر حمایت دادگستری استان از تولید کنندگان، گفت: از سرمایه گذاران و تولید کنندگان دعوت می کنیم هر جایی از فرایند تولید و سرمایه گذاری دچار مشکل شدند و یا شکایتی از کسانی که در مسیر تولید استان سنگ اندازی می کنند دارند به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در دادگستری کل استان گلستان مراجعه کنند.

کاهش 22 درصدی پرونده های مسن از خبر خوش دیگری بود که در این جلسه اعلام شد.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: با وجود افزایش ورودی پرونده به محاکم استان، قضات ما با تلاش جهادی علاوه بر رسیدگی به پرونده های ورودی، 22 درصد از آمار پرونده های مسن استان نیز کاستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: