• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1991-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان مطرح کرد:

سهم 13 درصدی چاه‌های غیرمجاز در برداشت آب‌های زیرزمینی گلستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: 13 درصد برداشت سفره های آب زیرزمینی از طریق چاه های غیر مجاز و مابقی توسط چاه های مجاز در استان انجام می شود.  

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس «علی نظری» در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز گلستان اظهار کرد: حدود 12 هزار چاه غیر مجاز در استان عمقی کمتر از 20 متر دارند. سیاست ما این است که ابتدا چاه های عمیق که هر کدام از آن ها با حدود 20 چاه کم عمق از لحاظ آبدهی برابری می کند را تعیین تکلیف کنیم.

وی افزود: از 16 هزار و300 حلقه چاه غیرمجاز در استان، تاکنون 2 هزار و 530 حلقه چاه مسدود المنفعه شده است و در سال جاری نیز 4 هزار حلقه چاه تعیین تکلیف می شوند.

نظری با بیان این که 32 گروه گشت و بازرسی در استان شبانه روز کنترل چاه های غیرمجاز و مجاز را انجام می دهند، تصریح کرد: چاه های مجاز نیز اگر بیش برداشت انجام دهند از منظر قانون غیر مجاز محسوب می شوند و از کشاورزان و بهره برداران عزیز تقاضا داریم به جهت رعایت قانون و مصرف بهینه آب پروانه بهره برداری را ملاک عمل قرار دهند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان خاطرنشان کرد: ما تامین کننده آب هستیم و تولید آب نداریم و در شرایط کنونی به دلیل تغییر اقلیم، خشکسالی و افزایش دما با مشکل کمبود آب رو به رو هستیم و باید بهره روی از آب را افزایش دهیم. در شرایط کنونی مدیریت عرضه و مصرف باید با هم صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: