• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2690-5
  • خبرنگار : 1046
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

فرمانده انتظامی گلستان خبرداد:

رشد 170 درصدی کشفیات مواد مخدر در گلستان/ ریشه قتل‌ها در استان، مشکلات اجتماعی است

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در کشور حدود ۱۱ درصد افزایش داشته ولی در استان گلستان حدود ۱۷۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

سردار «علی اکبر جاویدان» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان با اشاره به اینکه اعتیاد منشاء بسیاری از ناهنجاری‌ها است، اظهار کرد: گلستان یکی از استان هایی است که به خاطر موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به شرق کشور، بستر مواد مخدر در آن وجود دارد. با این وجود ما خوب عمل کردیم و کشفیات ما نشان از عملکرد خوب ما است.

وی در خصوص معتادین متجاهر و پاکسازی نقاط آلوده، افزود: با کمک دیگر سازمان‌ها از جمله دانشگاه، بسیج و غیره کمک کردیم تا این معضل را حل کنیم، ولی به نقطه مطلوب نرسیده ایم. زمانی می‌توانیم بگوییم درست عمل کرده ایم که واقعا آمار معتادین کاهش پیدا کند. این امر به نهادهایی که در حوزه پیشگیری فعال هستند، باز می گردد؛ پلیس محور مقابله است و ما در این حوزه تلاش کرده ایم.

جاویدان تاکید کرد: مواد مخدر واقعا یک پدیده شوم است. متاسفانه مواد مخدر در دنیا یکی از تجارت های مهم است و ما نیز همسایه افغانستان و پاکستان هستیم که محور تولید مواد مخدر هستند. همه باید همت کنیم که این موضوع حل شود در بحث پیشگیری باید همه نهادها از خانواده تا دانشگاه مشارکت داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان گلستان در ادامه بیان کرد: در بحث پرونده های جرائم خشن نسبت به سال گذشته کاهش داشته ایم. سرقت‌های خرد ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: متاسفانه در شش ماهه اول سال شاهد افزایش میزان قتل ها در استان بودیم اما در حال حاضر میزان وقوع قتل در استان نسبت به سال گذشته تقریبا بدون تغییر بوده است.

جاویدان ریشه قتل ها را آسیب های اجتماعی دانست و گفت: در بحث مدیریت و مهار آسیب های اجتماعی تلاش های خوبی انجام نشده است. وقتی این مسائل را مدیریت نکنیم، خروجی آن را در قتل و موضوعات دیگر شاهد خواهیم بود.

خبرنگار: روح الله میرزایی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: