• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-494-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیرکل ارشاد گلستان خبرداد:

برپایی جشنواره روستا و عشایر به میزبانی سه روستای گلستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برپایی نخستین جشنواره فرهنگی و هنری روستا و عشایر گلستان (بهار روستا و عشایر) به میزبانی سه روستای مرزبن، بالاجاده و زیارت خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از ارشاد گلستان، عادله کشمیری با اشاره به حضور مشاور وزیر و دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر در این رخداد فرهنگی و هنری، اظهار کرد: این جشنواره با اهدافی چون توجه به تولید و اشتغال بومی، ایجاد نشاط و شادابی و حفظ وحدت اقوام، حفظ و گسترش فرهنگی غنی و اصیل روستائیان و عشایر، الگوسازی برای روستائیان و عشایر و انتقال به نسل آینده برپا می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش نمایشگاهی (بازارچه صنایع دستی و غذاهای بومی و محلی، سیاه چادر و آلاچیق و ایستگاه شادمانه کودکان ) و بخش فعالیت های فرهنگی و هنری شامل ( آیین ها و موسیقی اقوام، بازی های بومی و محلی، شعرخوانی  و نقالی) برگزار خواهد شد.

کشمیری اظهار کرد: از ٢٩ خرداد ماه به مدت سه روز در روستای مرزبن شهرستان آزادشهر، ٦ تیر ماه در روستای بالاجاده شهرستان کردکوی و ١٣ و ١٤ تیرماه در روستای زیارت شهرستان گرگان این جشنواره فرهنگی و هنری اجرا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن دعوت از عموم مردم فرهیخته و هنر دوست و هنر پرور استان، بیان کرد: امید است با برپایی این گونه رخداد های فرهنگی و هنری ارزشمند بتوانیم استان گلستان را به عنوان «پایتخت فرهنگی اقوام» در سطح کشور معرفی و تثبیت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: