• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3991-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیر روابط کار اداره کل تعاون و کار استان خبرداد:

برقراری بیمه بیکاری 1708 کارگر آسیب‌دیده از سیل در گلستان

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از برقراری بیمه بیکاری برای یک هزار و 708 کارگر آسیب دیده از سیل خبرداد و گفت: مقرری بیمه بیکاری کارگران سیل زده، خارج از تشریفات اداری و در چارچوب قانون برقرار می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از اداره کل کار گلستان، سعید دنکوب اظهار کرد: سیل اخیر خسارت های زیادی به بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی مستقر برخی از شهرستان وارد کرد و باعث تعطیلی کارگاه ها و بیکاری تعداد زیادی از شاغلین شد.

وی افزود:  این اداره کل براساس وظیفه مندی و اجرای قوانین حمایتی خود از کارگران، درکنار سایر دستگاه های خدماتی و امداد رسان، به منظور کاستن و التیام آسیب های روحی و روانی وارده به سیل زدگان و بازگرداندن به روال عادی زندگی، درچارچوب قانون و خارج از سایر تشریفات معمول اداری، با همکاری سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه نسبت به برقرای مقرری بیمه بیکاری کارگران بیمه شده خسارت دیده، اقدام کرد.

وی افزود: 224 واحد شامل 2 هزار و 455 کارگر برای برقراری بیمه بیکاری به شعب تامین اجتماعی معرفی شدند که بیمه بیکاری 182 واحد به تعداد یک هزار و 708 کارگر برقرار شده است.

دنکوب درخصوص آن دسته از کارگران شاغل در واحدهای تولیدی که فاقد بیمه بوده و امکان حمایت از آنان از محل منابع صندوق بیمه بیکاری میسر نشده، گفت: آمار قطعی بیکارشدگان به مراجع ذی صلاح ارسال و به محض حصول نتیجه و ابلاغ به استان، اطلاع رسانی لازم به واجدین شرایط صورت خواهد گرفت.

مدیر روابط کار گلستان تصریح کرد: امیدواریم با برداشته شدن قدم های هرچند کوچک و با همت و تلاش مسئولین استانی، افراد و خانواده های آسیب دیده از سیل را مورد حمایت های مناسب قرار دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: