• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1090-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

میانگین شهریه مدارس غیردولتی در گلستان

رئیس اداره ارزشیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گلستان به موضوع ثبت نام در مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت:‌ نرخ شهریه ثابتی برای همه مدارس غیردولتی نداریم و بر حسب الگو و بر اساس شاخص‌ های تعیین شده، شهریه هر مدرسه متفاوت است.

محمد تالشی در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: حداقل شهریه مدارس غیر دولتی در مقطع ابتدایی 1.100.000 تومان و حداکثر 3.500.000 تومان و میانگین نیز 1.900.000 تومان است.

وی افزود: در مقطع متوسطه اول حداقل شهریه حداقل 1.500.00 تومان و حداکثر 4.300.000 تومان و میانگین نیز 2.400.000 تومان است.

تالشی ادامه داد: در متوسطه دوم نیز حداقل میزان شهریه 2.200.000 تومان و حداکثر 5.770.000 تومان است.

وی یادآور شد: حداقل میزان شهریه در هنرستان های غیر دولتی در سطح استان نیز 2.600.000 تومان و حداکثر 5.300.000 تومان است.

رئیس اداره ارزشیابی عملکرد آموزش و پرورش گلستان با بیان این که مدیران موظف به نصب شهریه در مدرسه هستند، خاطرنشان کرد: خانواده ها حتما در هنگام ثبت نام در مدارس غیر دولتی قرارداد را طبق فرمی که در مدارس نصب شده منعقد کنند تا مشکلی برای آنها بوجود نیاید.

تالشی تصریح کرد: خانواده ها در صورت مشاهده تخلف در هنگام ثبت نام می توانند با شماره 32620614 تماس بگیرند و یا به سامانه رسیدگی به شکایات به نشانی اینترنتی shekayat.medu.ir مراجعه کنند.

وی در ادامه با بیان این که مشکلات اقتصادی و فرهنگی مهمترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است، گفت:‌ بیشترین ترک تحصیل در مناطق شمال استان اتفاق می افتد.

رئیس اداره ارزشیابی عملکرد آموزش و پرورش گلستان خاطرنشان کرد:‌ بیشترین ترک تحصیل دانش آموزان در گلستان را در مقاطع متوسطه اول و دوم داریم. آموزش و پرورش در جهت مهیا کردن زمینه تحصیل دانش آموزان در روستاها، برقراری سرویس های دانش آموزانی و مدارس شبانه روزی را در نظر گرفته است.

تالشی بیان کرد: سال گذشته مدیران مدارس با حضور در خانه های دانش آموزان ترک تحصیل کرده، دلایل این امر را از خانواده ها پرس و جو کردند تا بتوانند زمینه تحصیل مجدد فرزندانشان را فراهم کنند.

پیش از این مديركل آموزش و پرورش گلستان از شناسايی 25 هزار دانش آموز بازمانده از تحصيل در اين استان خبر داده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: