• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-792-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان: پرداخت تسهیلات مسکن به سیل‌زدگان سرعت گرفت

استاندار گلستان گفت: عقد قراردادها در بانک ها برای پرداخت تسهیلات به سیل زدگان استان سرعت گرفته و از رقم ۲۰۳۹ مورد هفته گذشته به ۳۱۷۹ مورد در هفته جاری رسیده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، هادی حق شناس در گفتگویی تلوزیونی اظهار کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۳۸۲ پرونده واحد خسارت دیده از سیلاب به بانک ها معرفی شده اند و ۳ هزار و ۱۷۹ عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: صدور پروانه ساختمانی رایگان را به طور جدی دنبال کردیم و در یک هفته گذشته در شهرستان آق قلا از ۵۰ پروانه به ۵۰۰ پروانه رسیدیم و این عدد تا آخر هفته به ۸۰۰ پرونده خواهد رسید.

حق شناس گفت: تاکنون ۱۵۰۵ واحد پی کنی را آغاز کردند و توزیع رایگان سیمان و میلگرد نیز جهت ساخت و ساز در حال انجام است.

استاندار گلستان بیان کرد: از چند روز گذشته آسفالت تمامی معابر شهرستان آق قلا را جهت زیبا سازی شهر آغاز کردیم و این اقدام را در دیگر شهرها نیز اجرایی خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: ۱۴۶ واحد صنعتی استان به میزان ۲۴۴ میلیارد تومان خسارت دیدند که باید جبران شود و از هیات دولت تقاضا داریم که در مصوبه سطح خسارت در واحدها خصوصا مرغداری ها را در جبران خسارت مورد توجه قرار دهد.

حق شناس تصریح کرد:‌از ۹۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی صد در صد خسارت دیده تا هفته گذشته ۲۳.۵ میلیارد تومان برای ۲۴ هزار هکتار پرداخت شده بود که در این هفته ۲۷ میلیارد تومان دیگر پرداخت شد و سطح برخوردار به ۵۲ هزار هکتار رسید.

وی گفت: ۳۳۱۵ پرونده کشاورزی جهت دریافت ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به بانک معرفی شدند و ۷ هزار پرونده دیگر نیز تا هفته آتی به بانک جهت دریافت تسهیلات کشاورزی معرفی می شوند.

حق شناس افزود: بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر از جاده های بین مزارع استان جهت تسریع در انتقال محصولات کشارزی به بازار مرمت شده است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت دوم از ۱۵ هزار هکتار در هفته گذشته به ۱۷ هزار هکتار رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: