• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-2590-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

توصیه‌های لازم برای انتخاب وسایل سرمایشی مناسب

با توجه به شروع فصل تابستان و افزایش دما، اداره کل استاندارد گلستان طی اطلاعیه ای از شهروندان خواست تا در انتخاب وسایل سرمایشی، استاندارد های لازم مرتبط با مصرف انرژی را رعایت کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، در این اطلاعیه آمده است:

 برای انتخاب یک کولر مناسب و کارآمد، شاخص های متعددی وجود دارد که برخی از آنها که از عوامل مهم و تاثیرگذار در کاهش مصرف است، به قرار زیر می باشد:

- با توجه به اینکه انواع کولرها مشمول اجرای اجباری استاندارد هستند لازم است کولرهای تولید داخل دارای علامت استاندارد باشند.
 
- همه کولرها باید دارای شاخص رتبه انرژی باشند. شاخص رتبه انرژی از حرف A تا G لاتین تعریف می شود. در کولرهایی که شاخص رتبه انرژی به حرف A نزدیک تر است رتبه انرژی بالاتر و مصرف انرژی الکتریکی پایین تر است و چنانچه شاخص رتبه انرژی به حرف G نزدیک تر باشد رتبه انرژی و کارایی پایین تر و مصرف انرژی بیشتر می باشد.

- کولرها به سه کلاس آب و هوایی 1-گرمسیری، 2-معتدله و 3- خنک تقسیم بندی می شوند. برای اینکه یک کولر کارایی بالا و مصرف انرژی پایین تری داشته باشد لازم است با توجه به اقلیم محل نصب کولر، از کلاس آب و هوایی متناسب در انتخاب و خرید آن استفاده شود. به عنوان نمونه شمال کشور دارای اقلیم معتدل می باشد لذا کلاس آب و هوایی کولرهای مورد استفاده در این نواحی باید از نوع معتدله باشد. لازم به ذکر است کلاس آب و هوایی در برچسب روی کولر مشخص شده است.

- لازم است ظرفیت سرمایشی کولر متناسب با ابعاد و فضایی که نیاز به سرمایش دارد انتخاب شود. به کارگیری دستگاهی با ظرفیت برودتی بزرگتر موجب افزایش هزینه های خرید، تعمیر و نگه داری و مهم تر از همه، مصرف انرژی الکتریکی می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: