• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1791-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

وجود سه سایت از جنگل‌های هیرکانی در گلستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: بخشی از جنگل‌ های هیرکانی که به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، در گلستان قرار دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، روز گذشته در چهل ‌و ‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان، جنگل‌ های هیرکانی به نام جمهوری اسلامی ایران در فهرست یونسکو ثبت جهانی شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان در گفت وگو با ایسنا-منطقه گلستان با اعلام این خبر گفت: کشور آذربایجان با وجود اینکه جنگل هیرکانی بسیار کمی برخورد است به دنبال این بود که جنگل های هیرکانی را به نام کشورش در یونسکو به ثبت برساند که با تلاش و پیگیری مسئولین کشورمان این جنگل ها به نام جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.

ابوطالب قزلسفلو بیان کرد: جنگل های هیرکانی استان در بخش هایی از سه منطقه جهان نما، زرین گل علی آبادکتول و پارک ملی گلستان قرار دارند.

وی تصریح کرد: ثبت جهانی جنگل های هیرکانی توجهات جهانی را به این جنگل ها افزایش می کند و در حفاظت بهتر از آن موثر خواهد بود.

جنگل‌های هیرکانی بازمانده دوران سوم زمین ‌شناسی و عصر یخبندان و غنی از نظر گونه‌ های بومی و باستانی، پوشش گیاهی و تنوع زیستی با نادرترین گونه‌ های جنگلی جهان شامل 80 گونه درختی، 50 گونه درختچه ای، گونه های بومی درختی و گونه های جانوری چون پلنگ، خرس قهوه ای، عقاب طلایی و غیره است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: