• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4190-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استخدام 50 زندانی دیون مالی به شکرانه رونق تولید در یک کارخانه

 کارخانه تعطیلی که این روزها با کمک دستگاه قضایی دوباره تولید را از سر گرفته به شکرانه این رونق، کسانی که سابقه زندان دارند را نیز در سفره تولید شریک می کند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، پرونده این کارخانه سال گذشته در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان مطرح و با حضور مسئولان قضایی و دستگاه های اجرایی در محل این کارخانه بررسی شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این کارخانه به علت بدهی به شرکت های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز تعطیل و 120 کارگر آن بیکار شده بودند اما با تلاشی که انجام شد شرکت های خدمات رسان به صاحب این کارخانه برای پرداخت بدهی چند ماه فرصت دادند و تولید در این کارخانه دوباره آغاز شد.

هادی هاشمیان افزود: تاکنون 105 نفر در این کارخانه مشغول به کار شده اند که 50 نفرشان، زندانیان دیون مالی رای باز هستند.

وی با بیان اینکه این افراد پس از کار، شب ها به زندان باز می گردند، تصریح کرد: کار در این کارخانه فرصتی برای زندانیان دیون مالی است تا بتوانند بدهی های خود را بپردازند و زودتر از زندان آزاد شوند.

قمری، مدیرعامل کارخانه آجرسفال گنبدکاووس هم در این خصوص گفت: پس از سه سال فراز و فرود، بالاخره با کمک دادگستری، تولید در این کارخانه دوباره رونق گرفت.

قمری گفت: با رونق دوباره تولید، استخدام افرادی که به علت حضور در زندان شانس کمتری برای حضور در بازار کار دارند در اولویت کاری خود قرار دادیم در مرحله اول 50 نفر از زندانیان رای باز در این کارخانه مشغول به کار شدند و با افزایش تولید، 40 نفر دیگر از زندانیان به جمع کارگران این کارخانه اضافه خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: