• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2791-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تولید یک‌ونیم میلیون اصله نهال مرتعی در گلستان

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی گلستان گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بیش از یک میلیون و پانصد هزار اصله نهال مرتعی و بیابانی تولید می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، تاج قلی فرهنگ دوست اظهار کرد: امسال قرارداد مربوط به تولید یک و نیم میلیون اصله نهال در ایستگاه های تولید بذر و نهال استان گلستان منعقد شد.

وی با بیان اینکه تامین معیشت جمعیت قابل توجهی از بهره برداران مراتع به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مراتع وابسته است، افزود: تولید و کشت نهال مرتعی گامی موثر در جهت افزایش تولید علوفه و ارتقاء توان معیشتی دامداران است که علاوه بر آن افزایش سطح تاج پوشش، کاهش فرسایش و هدر رفت خاک نیز محقق می شود.

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی گلستان گفت: در استان گلستان 862 هزار هکتار مرتع وجود دارد که بیش از 300 هزار هکتار آن در معرض بیابانی شدن قرار دارد و این نیاز اجرای پروژه های اصلاح و احیاء را دو چندان می کند.

فرهنگ دوست بیان کرد: نهال های تولیدی از گونه های آتریپلکس هالیموس، لنتی فورمیس و گونه های بومی منطقه خواهد بود که در سطح دو هزار و 500 هکتار از مرتع شهرستان های گنبدکاووس، مراوه تپه و آق قلا کشت شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: