• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4890-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

آخرین وضعیت بهداشتی در مناطق سیل‌زده گلستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تاکنون در مناطق سیل زده استان اپیدمی خاص و بیماری مالاریا مشاهده نشده و بیماری سالک نیز تحت کنترل است.

سراج‌الدین عارف‌ نیا در گفت وگو با ایسنا-منطقه گلستان با بیان اینکه تاکنون اپیدمی اسهالی در مناطق سیل زده نداشتیم، اظهار کرد: گزارشات بیماری ها در مناطق سیل زده را به طور مستمر رصد می کنیم تا مبادا اپیدمی خاصی رخ دهد.

وی گفت: برای تامین آب سالم و بهداشتی، نظارت های ما به طور مستمر با همکاری آب و فاضلاب ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: خوشبختانه تاکنون پشه آنوفل و بیماری مالاریا در این مناطق مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری سالک نیز در مناطق سیل زده کنترل شده است، تصریح کرد: با طعمه گذاری و کشتن جوندگان و همچنین آموزش مردم درخصوص استفاده از لباس های آستین بلند و استفاده از پشه بندها به دنبال کنترل بیماری سالک هستیم.

عارف نیا در خصوص گلایه مردم از جمعیت زیاد پشه ها در این مناطق، گفت: به مردم اعلام کردیم هر جا که پشه زیاد وجود دارد اطلاع دهند تا مه پاشی انجام شود.

وی یادآور شد: 130 تن آهک توسط بهداشت خریداری و به هر خانوار بین 5 تا 6 کیلوگرم توزیع شد. آهک پاشی در سطح شهر نیز توسط شهرداری با نظارت ما انجام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان درخصوص اقدامات حوزه بهداشت روان، خاطرنشان کرد: بعد از عبور از مرحله بحران، غربالگری بیماری های روحی و روانی در خانواده ها صورت گرفت. آموزش های لازم پسا بحران توسط کارشناسان روان ارائه می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: