• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-3192-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان: ظرفیت درختکاری برای همه دستگاه ها وجود دارد

استاندار گلستان گفت: دو راهکار را برای توسعه درختکاری می توان مورد استفاده قرار داد که نخست استفاده از ظرفیت محکومین و زندانیان و دیگری فراهم کردن منافع اقتصادی است.

به گزارش پایگاه ایسنا-منطقه گلستان، هادی حق شناس در نشست ستاد توسعه درختکاری استان، به احداث 33 بوستان روستایی در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون 15 بوستان روستایی ایجاد شده است و 18 بوستان دیگر با محوریت آموزش و پرورش، دانشگاهها و بسیج عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه در هر ثانیه 400 لیتر آب کشاورزی می تواند در مسیر درختکاری مورد استفاده قرار گیرد، تصریح کرد: باید با ایجاد منافع اقتصادی در امر درختکاری و برداشتن موانع موجود، سازو کار لازم برای استفاده از این میزان آب و کاشت درخت در اراضی شیبدار استان عملیاتی شود.

حق شناس خاطرنشان کرد: موضوع درختکاری مسئله ای جدی است و ورود بسیج به این موضوع می تواند کار بزرگی را شکل دهد و حتی در کاشت درختان مثمر می تواند ظرفیتی اقتصادی نیز محسوب شود.

استاندار گلستان بیان کرد: ظرفیت درختکاری برای همه دستگاه ها وجود دارد و هر دستگاهی که علاقه مند باشد می تواند در این عرصه حاضر شود و در ایجاد 75 هزار هکتار اراضی شیبدار استان ورود کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: