• جمعه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 985-3192-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تاکید امام جمعه موقت گرگان بر همکاری مردم در حفظ پاکیزگی شهرها

امام جمعه موقت گرگان با تاکید بر اینکه مسلمان باید نظافت و پاکیزگی شهر را مراعات کند، گفت: دریا، جنگل و کوه مملو از زباله شده آیا این یک خصیصه شهر اسلامی است؟

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان،‌ حجت الاسلام قاسم لیوانی در خطبه های نمازجمعه این هفته گرگان اظهار کرد: مسلمان باید نظافت، تمیزی شهر را رعایت کرده ولی متاسفانه وقتی که ما به سطح شهرهای خود در استان نگاه می کنیم، این شهرها رنگ و بوی اسلامی ندارد.

وی افزود:  یک مسلمان باید آنقدر پاکیزه و مرتب باشد که وقتی یک غیرمسلمان و بیگانه او را می بیند اسلام را از چهره‎ اش بشناسد. شیک‎ پوشی ایرادی ندارد و انسان همان لباس ارزان را باید شیک و مرتب بپوشد.

لیوانی به عید سعید غدیر خم و انتخاب حضرت علی (ع) به جانشینی پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: تکمیل دین و اتمام نعمت و اینکه اسلام به ‎عنوان یک دین برای ملت مسلمان برگزیده شد، از خصوصیات غدیر خم است.

وی بیان کرد: کفار و مشرکین می‎خواستند پس از رحلت پیامبر اسلام(ص)، اسلام را شکست دهند ولی با این کار پیامبر(ص) راه اسلام ادامه پیدا خواهد کرد و این باعث سرشکستی کفار و مشرکین می‎ شود.

امام جمعه موقت گرگان با اشاره به 28 مرداد مصادف با کودتای آمریکایی و انگلیسی علیه نهضت ملی ایران و سرنگونی دولت قانونی دکتر مصدق در سال 1332، تصریح کرد: اگر چه زمان افرادی که در خاطر دارند می ‎دانستند این یک کودتای آمریکایی و انگلیسی است ولی در این روزها این کودتا با توجه به افشاگری نویسندگان انگلیسی و آمریکایی ملموس ‎تر شده است. همه مستکبران به ویژه آمریکای جنایت‎کار و انگلیس روباه مکار در هر جای عالم توانشان باشد این نیت را دارند که کشورها را در سلطه خود قرار دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: